13 Ekim 2016 Perşembe

Anti aging (Yaşlanma Karşıtı) ürünler

Anti aging (Yaşlanma Karşıtı) ürünlerde
%40'a varan indirimler
Fırsatları Kaçırmayın
www.eczanedesin.com
Anti aging nedir ?
Yaşlanma insanlar için doğal bir süreç olup yaş ilerledikçe belirtileri kendini göstermeye başlar. Anti-aging kelime anlamı olarak “Yaşlanmaya Karşı”’demektir. Anti-aging kavramının özünde, vücudun bir bütün olarak sağlıklı yaşlanmasını sağlamaya yardımcı olmak yatmaktadır.
Yaşlanma belirtilerini geciktirmeye veya önlemeye yardımcı olmak için öncelikle bilinçli ve sağlıklı beslenmek, sigara ve içki gibi alışkanlıklardan uzak durmak, düzenli egzersiz yapmak, serbest radikallerin vereceği zararlara karşı tedbirli olmak, güneşin zararlarından kaçınmak gibi önemli tedbirleri bireysel olarak almakta fayda var. Tüm bunlara ilave olarak yaşlanma belirtilerinin ilk olarak gözlendiği yer olan cildimize ihtiyacına uygun olarak sunacağımız özel ve düzenli cilt bakımlarıyla da yaşlanma belirtilerini en aza indirgemeye yardımcı olabilirsiniz.
Yaşlanmanın belirtileri yüzde ince çizgiler olarak başlar, zamanla kolajen ve elastin dokunun azalması, hormonal değişiklikler ile yerini daha derin kırışıklıklara bırakır.
İlk ince çizgiler özellikle yüzümüzün en hassas bölgesi olan göz çevresinde kendini gösterir. Kaz ayağı bölgesinde beliren çizgiler aynaya baktığımızda kendimizi mutsuz hissetmemize başlamışsa cilt bakımına başlamamızın zamanı gelmiş de geçiyor demektir.
Hepimizin sıkça duyduğu birtakım sözler vardır. Eskiden annelerimiz, teyzelerimiz cilt bakımı mı bilirlermiş? Gündüz kremi, gece kremi mi, temizleyici, tonik mi kullanmışlar? Sadece sabunla ve günlük bir nemlendirici ile bakımlarını yaparlarmış. Ancak şunu unutmamak gerekir ki geçmişten bu zamana pek çok şey değişti. Çevre kirliliği, stres, güneşin zararları, beslenme alışkanlıkları, hava kirliliği ve ilave edilebilecek pek çok etken günümüz insanının kendine eskisinden çok daha fazla bakmasını gerektiriyor.
Cildinizin ihtiyacına göre seçeceğiniz cilt bakım serisi kullanmaya başlarken ilk adımın iyi bir cilt temizliği yapmak olduğunu unutmayın. Cilt bakım uygulamasına temizleme ve ardından tonik uygulaması ile başlayarak cildi günlük birikimlerinden arındırabilirsiniz. Bu işlem sabah ve akşam yatmadan önce uygulanır. Ardından ihtiyaca ve yaş grubuna uygun olarak seçilen ürünlerle günlük cilt bakım rutini tamamlanır.
Gündüz kremleri gün boyu güneşin zararlı etkilerine karşı cildi korumak üzere genellikle güneş koruma faktörlüdürler. Aynı zamanda cildi nemlendirirler ve geliştirilme amacına uygun olarak farklı özellikleri de taşırlar.
Gece kremleri ise yatmadan önce cilt temizlenip toniklendikten sonra uygulanır. Gece kremlerinin en önemli özellikleri genellikle besleyici ve onarıcı olmalarıdır. Geceleri cilt en alıcı olduğu dönemdedir. O nedenle geceleri cilt gece kremi uygulaması ile beslenir, esneklik kazanır ve onarılır.
Haftalık ve tamamlayıcı diğer bakımlarla da günlük cilt rutini desteklenir.
Cilt bakım ürünlerini seçerken dikkat edilecek önemli hususlar “cilt yaşına” ve “cildin ihtiyacına uygun” ürünlerin seçilmesidir. Bu şekilde cildin yaşlanmaya karşı korunması da sağlanır.
Anti Aging Ürünleri:
Tüm canlılar doğar, yaşar ve ölürler. Bu döngü her zaman böyle devam eder, zamanı geriye almak, durdurmak maalesef mümkün değildir. İlerleyen zamanla birlikte siz de yaşlanmaya başlarsınız ve bu yaşlılık tüm organlarda aynı şekilde görülür.
Cildimiz de vücudumuzun bir organıdır ve doğal olarak ciltte yaşlanma belirtileri daha gözle görülür şekilde gerçekleşecektir.
Özellikle de bazı etkenler vardır ki yaşlanma etkilerini hızlandırır.
Örneğin sürekli korunmasız olarak güneş ışığına maruz kalan bir kişi ile güneşin zararlı ışınlarına karşı korunan kişinin cildi yaşlanma belirtilerini daha farklı gösterecektir.
Cildin kuru olması, sık sık cilde zararlı kozmetikleri uygulamak, cildin iyi temizlenmemesi, yanlış beslenme, sigara ve alkol tüketimi gibi pek çok etken de cildin yaşlanma sürecini hızlandırır.
Cildinizin yaşlanma sürecini geciktirmek için yaşlanma karşıtı olarak da adlandırılan Anti Aging Ürünleri kullanabilirsiniz.
Anti aging ürünleri, özel içeriklere sahiptirler cildinizin güçlenmesini desteklemeye yardımcı olur ve yaşlılık belirtileri görülmesini geciktirmek için çalışırlar.
Bu ürünler farklı yaşlarda ve farklı cilt tiplerinde olan kişiler için özel olarak hazırlanmışlardır.
Cildinize uygun olan Anti Aging Ürünlerini Turuncu Kasa sayfalarından bularak inceleyebilir ve uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.
Cildinize ve yaşınıza uygun olarak seçebileceğiniz Anti Aging Ürünleri, düzenli kullanımla cildinizi kırışıklık, çizgi oluşumları ve esneklik kaybına karşı korumaya yardımcı olurlar, ürünlerin bazıları içerdikleri güneş koruyucu etkilerle de cildi güneşin zararlı etkilerine karşı korumaya yardımcı olurlar.
Güneşin zararlı ışınlarının cilt üzerinde yaşlanma etkilerini hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle bu zararlı etkilere karşı korunmak cildiniz için oldukça önemlidir.
Anti Aging ürünleri, genellikle gece ve gündüz kullanımı için farklı içeriklere sahiptir, ayrıca maske, ya da serum gibi farklı etkileri olan ürün çeşitleri de bulunmaktadır. Serum formunda olan ürünler cilde daha yoğun bir etki sağlamaya ve kendinden sonraki bakımların daha iyi etki göstermesini sağlamaya yardımcıdır.
Gece kremleri genellikle daha yoğun etkilidir, gece boyunca cildin artan yenilenme hızına uygun olarak formüle edilmişlerdir. Gece cildin hücre yenilenme hızı gündüze göre artar ve cildiniz arınma, yenilenme süreci yaşar bu süreç de uygulayacağınız bakımlar daha güçlü etki elde etmenizi sağlayabilir.
Anti aging ürünleri yaşlanmadan, yaşlılık belirtileri oluşmadan yaşınıza uygun olanı seçerek kullanınız ve bu belirtilerin gecikmesi için cildinize destek olunuz.
Cildiniz de tıpkı tüm organlarınız gibi yaşlanacaktır, ancak ona iyi bakarak, uygun, temizleyici, nemlendirici ve anti aging ürünlerle dışarıdan destekleyerek, beslenmenize ve düzenli bir hayat yaşamaya dikkat ederek yaşlanma belirtilerini mümkün olduğunuzca geciktirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder